سالن دوازده هزار نفری آزادی

  • 1200px-Azadi_sports_complex.jpg

 13970329133305170144739710.png


سالن دوازده هزار نفری آزادی ورزشگاه ملّی ایران و بزرگ‌ترین سالن کشور و از سالن‌های ورزشی سرپوشیده ایران که در تهران و در مجموعه ورزشی آزادی واقع شده‌است 

رویدادهای مهم والیبال،فوتسال و بازی‌های مسابقات قهرمانی فوتسال و والیبال در آسیا و جهان که به میزبانی ایران انجام شده‌است، در سالن ورزشی دوازده هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌شود. بازی‌های میزبانی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی در این سالن برگزار شده‌است و در میان سالن‌های لیگ جهانی چهارمین سالن لیگ جهانی از نظر ظرفیت نام گرفت.این سالن ورزشی همزمان با بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران گشایش یافته‌است. کاربری این سالن ورزشی مختص والیبال و فوتسال می‌باشد. این سالن قبلاً با نام سالن ورزشها نامیده می‌شد. در این سالن مسابقات کشتی نیز برگزار می‌گردد.سالن ورزشگاه آزادی دارای چیزی حدود ۶۹۰۰ صندلی است

دسترسی:از طریق مترو ورزشگاه آزادی

اتوبان تهران کرج - ضلع غربی مجموعه ورزشی آزادی

آدرس

مجموعه‌ی ورزشی آزادی در کیلومتر ۵ آزادراه تهران کرج واقع شده است.

دسترسی

برای رفتن به ورزشگاه آزادی، سه راه وجود دارد: مترو، وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی و اتوبوس.

1-آسان‌ترین راه برای رفتن به ورزشگاه آزادی استفاده از خط ۵ مترو است. ایستگاه ورزشگاه آزادی بین دو ایستگاه ارم سبز و چیتگر واقع شده و کاملاً متناسب با جمعیت بالای تماشاگران پرشور ساخته شده است. این ایستگاه در ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی قرار گرفته و فاصله‌ای ۹۰۰ متری با آن دارد.

2-اگر با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی به ورزشگاه می‌روید، باید به اتوبان تهران کرج و بزرگراه شیخ فضل اله نوری و سپس بلوار استادیوم آزادی بروید.

3-برای کسانی که با اتوبوس به ورزشگاه می‌روند، یک ایستگاه اتوبوس در فاصله‌ای نه چندان نزدیک از درب غربی ورزشگاه واقع شده است، اما معمولاً هنگام برگزاری مسابقات مهم، اتوبوس‌ و مینی بوس های بسیار برای حمل و نقل تماشاگران در نظر گرفته می‌شوند. برای دسترسی در حالت عادی می‌توانید با خطوط بی آر تی از محله‌های مختلف تهران به میدان آزادی بروید و سپس از آنجا سوار اتوبوس‌های ورزشگاه آزادی شوید.

خرید بلیط

خرید بلیط به دو صورت حضوری و اینترنتی از طریق فدراسیون و باشگاه اعلام می‌شود.

/ 0 نظر / 46 بازدید