گروه بندی رشته های مختلف ورزشی در بازیهای المپیک 2012 لندن

گروه بندی کامل رشته های تیمی بازیهای المپیک 2012 لندن در بخش رشته های ورزشی مردان به شرح زیر است:

(رشته فوتبال-مردان) 

گروه اول :بریتانیا-سنگال-امارات-اروگوئه

گروه دوم:مکزیک-کره جنوبی-گابون-سوئیس

گروه سوم:برزیل-مصر-بلاروس-نیوزیلند

گروه چهارم:اسپانیا-ژاپن-هندوراس-مراکش

(قهرمانان رشته فوتبال در مسابقات المپیک از ابتدا تا کنون)

1896 دانمارک - 1900 انگلیس - 1904 کانادا - 1908 انگلیس - 1912 انگلیس -1920 بلژیک - 1924 اروگوئه - 1928 اروگوئه - 1936 ایتالیا - 1948 سوئد - 1952 مجارستان 

1956 شوروی - 1960 یوگسلاوی - 1964 مجارستان - 1968 مجارستان - 1972 لهستان 

1976 آلمان شرقی - 1980 چکسلواکی - 1984 فرانسه - 1988 شوروی - 1992 اسپانیا

1996 نیجریه - 2000 کامرون - 2004 آرژانتین - 2008 آرژانتین - 2012 ؟ - 2016 ؟

 

 

(رشته بسکتبال - مردان)

گروه اول:آرژانتین-فرانسه-لیتوانی-نیجریه-تونس-آمریکا

گروه دوم:استرالیا-برزیل-چین-بریتانیا-روسیه-اسپانیا

(تاریخچه رشته بسکتبال در قسمت مردان در بازیهای المپیک)

1936 آمریکا - 1948 آمریکا - 1952 آمریکا - 1956 آمریکا - 1960 آمریکا - 1964 آمریکا 

1968 آمریکا - 1972 شوروی - 1976 آمریکا - 1980 یوگسلاوی - 1984 آمریکا -

1988 شوروی - 1992 آمریکا - 1996 آمریکا - 2000 آمریکا - 2004 آرژانتین - 2008 آمریکا

2012 ؟ - 2016 ؟

 

 

(رشته واترپلو-مردان)

گروه اول:یونان-ایتالیا-قزاقستان-اسپانیا-استرالیا-کرواسی

گروه دوم:مجارستان-مونتگرو-رومانی-بریتانیا-آمریکا-صربستان

(قهرمانان رشته واترپلو مردان در بازیهای المپیک از ابتدا تا کنون)

1900 انگلیس - 1904 آمریکا - 1908 انگلیس - 1912 انگلیس - 1920 انگلیس - 1924 فرانسه - 1928 آلمان - 1932 مجارستان - 1936 مجارستان - 1948 ایتالیا - 

1952 مجارستان - 1956 مجارستان - 1960 ایتالیا - 1964 مجارستان - 1968 یوگسلاوی

1972 شوروی - 1976 مجارستان - 1980 شوروی - 1984 یوگسلاوی - 1988 یوگسلاوی

1992 ایتالیا - 1996 اسپانیا - 2000 مجارستان - 2004 مجارستان - 2008 مجارستان

2012 ؟ - 2016 ؟

 

 

(رشته هاکی-مردان)

گروه اول:استرالیا-بریتانیا-اسپانیا-پاکستان-آرژانتین-آفریقای جنوبی

گروه دوم:آلمان-هلند-کره جنوبی-نیوزیلند-هند-بلژیک

(قهرمانان رشته هاکی روی چمن در بخش مردان در مسابقات المپیک)

1908 انگلیس - 1920 انگلیس - 1928 هند - 1932 هند - 1936 هند - 1948 هند 

1952 هند - 1956 هند - 1960 پاکستان - 1964 هند - 1968 پاکستان -

1972 آلمان غربی - 1976 نیوزیلند - 1980 هند - 1984 پاکستان - 1988 انگلیس - 1992 آلمان 

1996 هلند - 2000 هلند - 2004 استرالیا - 2008 آلمان - 2012 ؟ - 2016 ؟

 

 

(رشته هندبال - مردان)

گروه اول:فرانسه-سوئد-ایسلند-بریتانیا-آرژانتین-تونس

گروه دوم:اسپانیا-کرواسی-مجارستان-صربستان-دانمارک-کره جنوبی

(قهرمانان رشته هندبال در مسابقات المپیک از ابتدا تا کنون)

1936 آلمان - 1972 یوگسلاوی - 1976 شوروی - 1980 آلمان شرقی - 1984 یوگسلاوی

1988 شوروی - 1992 تیم متحد - 1996 کرواسی - 2000 روسیه - 2004 کرواسی 

2008 فرانسه - 2012 ؟ - 2016 ؟

 

 

(رشته والیبال - مردان)

گروه اول:آرژانتین-استرالیا-بلغارستان-انگلیس-ایتالیا-لهستان

گروه دوم:برزیل-آلمان-روسیه-صربستان-تونس-آمریکا

(قهرمانان رشته والیبال در مسابقات المپیک از ابتدا تا کنون)

1964 شوروی - 1968 شوروی - 1972 ژاپن - 1976 لهستان - 1980 شوروی -

1984 آمریکا - 1988 آمریکا - 1992 برزیل - 1996 هلند - 2000 یوگسلاوی 

2004 برزیل - 2008 آمریکا - 2012 ؟ - 2016 ؟

 

اسامی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی روسیه حریف اصلی ایران در المپیک 2012 لندن

(کشتی آزاد) 55:جمال اوتار بی سلطانف 60:بسیک کودوخوف 66:آلن گوگایف 

74:دنیس چارگوش 84:آنزور اورشیف 96:عبدالسلام گادیسوف 120:بیلال ماخوف

(کشتی فرنگی) 55:مینگیان سیمینوف 60:زائور کورماگومدوف 66:نماینده ندارد

74:رومن ولاسوف 84:آلن خوگائف 96:رستم توتروف 120:حسن باروئف

/ 0 نظر / 103 بازدید