برد سه بر دو پرسپولیس در برابر استقلال

لحظاتی پیش تیم فوتبال پرسپولیس تهران موفق شد در یک بازی زیبا ودیدنی و دراماتیک در حالی که دو بر صفر بازی را به استقلال واگذار کرده بود با زدن سه گل پیاپی قلب میلیونها هودار پرسپولیس را در سراسر ایران و جهان شاد کند و درابی 74 به نفع خود به اتمام برساند.اخبار تکمیلی تا لحظاتی دیگر در همین پایگاه خبری.........

زننده هر سه گل این بازی برای تیم پرسپولیس ایمون زاید مهاجم ایرلندی اصل و خرید تازه این تیم است این دومین هت ریک تاریخ بازیهای دو رقیب دیرینه است. قبلا در بازی معروف شش بر صفر پرسپولیس در برابر استقلال در سال 1352 همایون بهزادی موفق به زدن سه در یک بازی شده بود. در ادامه  به معرفی ایمون زاید میپردازیم 

 
ایمون زاید، مهاجم جدید پرسپولیس ایمون زاید، مهاجم جدید پرسپولیس
نخستین خرید پرسپولیس پس از پایان رقابت‌های نیم فصل یک مهاجم ایرلندی‌الاصل 28 ساله است.

به گزارش زاگرس ورزشی، ایمون زاید مهاجم ایرلندی الاصل تیم فوتبال پرسپولیس متولد 4 اکتبر 1983 در شهر دولین پایتخت ایرلند است. زاید، یک بازیکن تونسی- لیبایی است که نام اصلی او در زبان عربی ایمن زاید است. وی علاوه بر کار فوتبال در یک مجله ایرلندی ستون هفتگی دارد.

 مهاجم 188 سانتی متری پرسپولیس فوتبالش را در تیم برادفورد آغاز کرد و پس از آن به لسترسیتی پیوست. سقوط این تیم به دسته‌ی اول لیگ برتر انگلیس باعث بازگشت زاید به ایرلند شد. دو سال حضور در تیم بری واندررز، 106 بازی و 54 گل را در کارنامه‌ی این بازیکن رقم زد.

 اما دوسال بعد برای این مهاجم چندان خوب نبود. زاید دو سال به طور قرضی در دو تیم گمنام بازی کرد و تنها یک گل به ثمر رساند.

 در سال 2006 وگدا یونایتد ایرلند، زاید را به خدمت گرفت و این مهاجم در طی دو سال حضور در این تیم 70 بازی انجام داد و 20 گل زد. اسپورتینگ فینگال ایرلند مقصد بعدی او بود که زاید در 54 بازی 21 گل به ثمر رساند.

 مهاجم جدید سرخپوشان بهترین عملکردش را فصل گذشته داشت که در تیم دری سیتی ایرلند 22 گل به ثمر رساند و با این تیم به مقام سومی لیگ دسته اول ایرلند رسید. زاید با 22 گلی که برای تیمش به ثمر رساند عنوان اقای گلی را بالاتر از دویل (20گل) و دنی نورس (15گل) به دست آورد.

 در عرصه‌ ملی هم این بازیکن در تیم ملی زیر 21 سال ایرلند 2 بار به میدان رفته است. زاید البته ترجیح داده در تیم ملی لیبی بازی کند. وی در سال 2010، چهار بازی ملی برای این تیم آفریقایی انجام داده است.

 

 

/ 0 نظر / 43 بازدید