مرحله نهایی مسابقات والیبال المپیک از تاریخ شنبه 7 مرداد تا یکشنبه 22 مرداد 1391 با حضور 12 تیم در شهر لندن انجام خواهد شد.تا بحال حضور تیمهای والیبال بریتانیا (میزبان بازیها)؛روسیه ؛لهستان ؛برزیل(سه تیم نخست جام جهانی 2011 )؛تونس(قهرمان تورنمنت انتخابی افریقا)؛امریکا(قهرمان تورنمنت انتخابی امریکای شمالی)؛ایتالیا (قهرمان تورنمنت انتخابی اروپا)؛ و آرژانتین(قهرمان تورنمنت انتخابی امریکای جنوبی)؛قطعی شده است.

4 تیم دیگر پس از انجام بازیهای انتخابی راهی مسابقات المپیک 2012 خواهند شد.

برنامه بازیهای تیم ایران در مسابقات انتخابی والیبال المپیک لندن در شهر توکیو کشور ژاپن به شرح زیر است:این دوره از بازیها در سالن مترو پولیتن توکیو انجام میشود.جمعه 12 خرداد 1391 ساعت 11/30 صبح ایران -کره جنوبی؛شنبه 13 خرداد ساعت 9 صبح ایران-چین؛سه شنبه 16 خرداد ساعت 9 صبح ایران-استرالیا؛چهارشنبه 17 خرداد ساعت 6/30 صبح ایران-پورتو ریکو؛پنج شنبه 18 خرداد ساعت 6/30 صبح ایران-ونزوئلا؛شنبه 20 خرداد ساعت 6/30 صبح ایران-صربستان؛یکشنبه 21 خرداد ساعت 14/30 ایران - ژاپن دو تیم نخست این بازیها راهی بازیهای المپیک میشود.تیم کشورمان اگر بتواند در این بازیها به مقام اول یا بالاتر از 4 تیم اسیایی بایستد. میتواند برای نخستین بار در تاریخ جواز حضور در بازیهای المپیک را بدست بیاورد.رشته والیبال از سال 1964 توکیو ژاپن به برنامه بازیهای المپیک اضافه شده است. و تا المپیک 2008 پکن  12 دوره انجام شده  است.تیم ژاپن و کره جنوبی 8 بار ؛صربستان 5 بار ؛چین و استرالیا دو بار ؛و ونزوئلا یک بار سابقه حضور در المپیک را دارند. تیم ایران و پورتوریکو تابحال در المپیک حضور نداشته اند.تیم ایران به عنوان قهرمان اسیا که در سال 2011 در تهران بدست اورد. وارد این بازیها میشود.  تاريخ : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱ | ٩:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد رافع | نظرات ()

ترکیب تیم و سیستمهای فوتبال   

با داشتن بازیکنان خوب در یک تیم  هر نوع ترکیبی را می توان انتخاب کرد. اگر بخواهند می توانند با یک دروازه بان و ده مهاجم که همگی مسئولیت گل زدن را دارند بازی کنند. در واقع اولین مسابقات تقریبا به همین روش بازی می شدند ولی از آن هنگام بازی فوتبال پیشرفت بسیاری کرده و سالها ترکیبات مختلفی برای یافتن فرمول پیروزی به کار گرفته شده است. تیمهای مهم ترکیبی را انتخاب می کنند که بهترین شکل بازی را برای اجرای تاکتیکهای سرمربی و مربی ایجاد کند.  در اینجا تعدادی از ترکیبهای مهم را خواهید دید. 

 ترکیب کلاسیک

این ترکیب شامل دو مدافع عقب هافبک مرکزی و راست و چپ و 5 مهاجم (5-3-2) است. اگر چه این ترکیب بسیار تهاجمی بود ولی اولین تلاشها برای مقابله با آن در ایجاد یک سیستم تدافعی آغاز شد. این روش در سالهای میانی دهه 1880 بوسیله اسکاتلند و انگلستان مورد استفاده قرار می گرفت و همچنین بوسیله تیم پرستون که باعث شد که هم جام اتحادیه فوتبال وهم لیگ انگلستان را در سال 1889 بدست آورند.

ترکیب WM

در 1925 تغییراتی که در قانون آفساید به وجود آمد باعث افزایش شمار گلهای یک مسابقه می شد. برای مبارزه با این وضع فوتبالیست انگلیسی چارلی بوچان از آرسنال و مربی او هربت چیمن ترکیب WM را به وجود آوردند. در این سیستم هافبک وسط برای مراقبت از مهاجم وسط حریف به عقب باز می گردد و هر دو مهاجم در پشت خط حمله برای افزایش شانس گل زدن بازی می کردند. آرسنال این سیستم را در دهه 1930 استفاده می کرد و سریعا در تمام دنیا محبوبیت یافت. آرسنال در سال 1927 با استفاده از سیستم WM برنده جام اتحادیه انگلستان شد.ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱ | ٥:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد رافع | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس